23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN.

“Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur‚ hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi‚ vicdanı ve mevcudiyetidir.”M.KEMAL ATATÜRK

Cumhuriyet giden yolda büyük bir adım atılıyordu. Türkiye Büyük Millet Meclisi açılıyordu.Sonra, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlansın diyordu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk.
Meclisin açıldığı ve dağılan bir imparatorluktan genç bir cumhuriyet kurmaya karar verilen yıllarda, Mustafa Kemal’e “para yok” diyorlar, “Buluruz” diyordu, “Ordu yok” diyorlar, “Kurarız” diyordu. Öyle yürekten inanarak söylüyor ki, “Buluruz “ ve “Kurarız” diye ulus inanıyor. Parayı da buluyorlar. Orduyu da kuruyorlar. Cumhuriyeti de kuruyorlardı.İşte o günü 23 Nisan 1921 de TBMM alınan kararla milli bayram olarak Bir milletin geleceği olan çocuklara armağan ediyordu.
Bildiğiniz gibi bu yıl Ulusal Egemenliğimizin kuruluşunun ve Ulusal Kurtuluş savaşımızın, mücadelemizin başlangıcının 100. yılı. Cumhuriyet’imizin kurucusu ve Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 23 Nisan 1920’de egemenliği Türk Milletine verdikleri günün yıldönümüdür.
Milli Egemenliğimizin 100. Yılı ve çocukların bayramı kutlu olsun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BURS BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR

BAŞVURU TARİHLERİ (18 EYLÜL - 20 EKİM 2023)

Başvurular yalnızca "Online Başvuru Formu" üzerinden yapılacaktır.

BURS BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ