Balıkesir Vergi Dairesi Başkanı’ndan Borsamıza Ziyaret

Balıkesir Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Erol, Borsamızı Ziyaret Etti.

Bandırma Vergi Dairesi Müdürü Abdullah Kaya ile birlikte gelen Hüseyin Erol, Borsamızın Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek ve  Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin ile bir araya geldi.
Borsamızın Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek ve Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin Balıeksir Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Erol ve Bandırma Vergi Dairesi Müdürü Abdullah Kaya’ya borsamızın çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Balıkesir Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Erol da basın mensuplarına vergi yapılandırmaları ile ilgili bilgi verdi.
Hüseyin Erol mükelleflerin 31 Mayıs’a kadar gerekli ödemeleri yapmaları gerektiğini belirterek “ergi borçlarının yapılandırılması ile ilgili bir kanun çıktı. Ancak bir süre sonra borçlarını ödemelerde bazı mükellefler aksatır diye 2017’nin Mayıs ayına taksitler ertelendi. Unuturlar diye arada bir bu tip ziyaretleri yapıyoruz. Yapılandırdıkları borçlarını 31 Mayısa kadar ödeyen mükellefler kanunun getirdiği tüm imkanlardan faydalanabilecek. Özellikle taksitlendirme imkanından faydalanmak isteyip, birinci ya da ikinci taksitini ödemeyen ve yapılandırmamız bozuldu diye düşünmesin. yapılandırmanız bozulmadı.  Peşin seçeneğini seçenlerde 31 Mayıs a kadar ödemeleri gerekiyor borçlarını. Aynı şekilde peşin ödemeyi tercih etmiş ancak bazı nedenler ile henüz ödememiş olan mükelleflerin de yapılandırması bozulmadı. Bu mükelleflerimizin 31 Mayısa kadar gerekli ödemeleri yapmaları gerekiyor. Ödeme yapılmaması durumunda bir sürü ceza indirimi, faiz indirimi, taksitlendirme gibi imkanlardan faydalanamamış olacaklar. Ödeme yapılmaması durumunda bunun telafisi yok. Yeni yapılandırma kanunu ödenmeyen dönemler için yeni bir imkan sunmuyor. Son şans, mutlaka borcunuzu ödeyin.” sözleriyle borçlular için son tarihin 31 Mayıs olduğuna dikkat çekti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.