Bandırma Çelebi Limanı’nda Önemli İstişare Toplantısı

Bölgenin en önemli limanı olan Çelebi Bandırma Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş paydaşları ve limanı kullanan firma temsilciler ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Borsamızın da ortaklığı bulunan Çelebi holding ve Çelebi Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş Yönetim kurulu üyesi Hakan Eraydın, Çelebi Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş Genel Müdürü Mehmet Akif Ersoy ve liman yetkililerinin hazır bulunduğu toplantıya Borsamızın Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek, Bandırma Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve Çelebi Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş   yönetim kurulu Üyesi Halit Sezgin, Balıkesir Ticaret Borsası Ve Kula Yağ Emek Yem. San. Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kula, Karacabey Ticaret Borsası ve Bertan Un Gıda San. Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Bertan, Gönen Ticaret Borsası ve Mutlulular Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mutlu, Genel Sekreterimiz Ertunç İşbay, liman hizmetlerinden aktif olarak faydalanan firmalardan BANVİT A.Ş. , Erser Grup, Matlı Yem San.Tic.A.Ş. Tellioğlu Yem gıda Entegre Tesisler A.Ş. Sürat Gümrükleme firmalarının temsilcileri katıldı.

Çelebi Limanı sosyal tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Yapılan istişare toplantısı Çelebi Holding Yönetim Kurulu üyesi Hakan Eraydın açış konuşmasından sonra Genel Müdür Mehmet Akif Ersoy tarafından Limanın hizmetleri, yıllık elleçleme miktarı, ithalat ile ihracata konu olan mallar miktarları, yükleme boşaltma süreleri, demiryolu entegrasyonu, konteyner kullanımı ve Çelebi limanı tesisi ile vinç yenileme çalışmaları konusunda bilgiler verildi. Ersoy; Hizmet standartlarını her geçen gün yükseltmek amacında olduklarını bu hizmet anlayışımızın yanında tedbir ve güvenlik anlayışlarının da Limandan faydalanan firma yetkilileri tarafından takdirle karşılandığını belirtti. Bu faydalı toplantının düzenlenmesinde  katkısından ötürü yönetim kurulu başkanımız Halit Sezgin’e teşekkür etti.
Limanı aktif olarak kullanan firmaların temsilcileri de konuşmalarında Çelebi limanın bölgemiz ekonomisine katkı koyan önemli bir unsurlardan biri olduğunu belirttiler. Çelebi limanının yapmış olduğu modernizasyon ve yenileme çalışmaları ile kapasitesinin arttırılarak daha verimli bir liman haline getirilmesinden, Bandırma ve bölgemiz ekonomisine katkılarından Çelebi limanının sunmuş olduğu hizmetlerden dolayı liman yönetimine teşekkür ettiler. “Bandıma Limanı Bölgemizin batıya açılan kapısıdır” dediler. Sonrasında firma yetkilileri söz alarak istek ve temennilerini yetkililere aktardılar.
Çelebi Bandırma Uluslararası Liman İşletmeciliği Genel Müdürü Mehmet Akif Ersoy’da katılımcılara teşekkür ederek Limanın elleçleme kapasitesinin daha da artacağını, modernizasyon çalışmalarının devam edeceğini ve firmaların taleplerinin en kısa süre içinde değerlendirileceğini, bu türlü toplantıların tekraren yapılmasının iyi sonuçlar elde edilmesi ve çalışmalara ışık tutması bakımından yararlı olacağının altını çizdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.