BANDIRMA MESLEK YÜKSEKOKULU ZİYARETİ

Bandırma Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Öğr.Gör. Burcu Camgöz, Dış Ticaret Bölüm Başkanı Doç. Dr. Alper Ekinci, Bilgisayar Programcılığı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Kıvrak, Medya ve İletişim Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Erkan Solmaz  Borsamız Yönetim Kurulunu ziyaret ettiler.

Ziyarette, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücü için üniversite-sektör iş birliği ile öğrenci yetiştirmenin önemi vurgulandı. Öğrencilerimize iş yeri uygulaması alanlarının sağlanması ve gerekli desteklerin verilmesi, 3+1 İşyeri Uygulama Eğitimi ve mezun öğrencilerimizin istihdamı görüşüldü.

Yönetim Kurulu Başkanımız Can Ata Tan “İçinde bulunduğumuz bilgi çağında, ülkelerin gelişme ve kalkınmasının temel unsuru olan bilgi, beceri ve iş alışkanlıklarına sahip yüksek verimi gerçekleştirecek kalifiye insan gücünün yetiştirilmesi en önemli konuların başında geliyor. Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin, akademik bilginin yanı sıra sektörle, piyasayla iç içe bir eğitim programıyla teori ve pratiği aynı anda görmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bandırma Meslek Yüksekokulumuz 3 dönem akademik bilgi ve 1 dönem işyeri stajıyla öğrencilere bu avantajı sunmaktadır. Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz Borsamızın Hububat Laboratuvarı, Muhasebe ve Bilgi-İşlem birimlerinde zorunlu stajlarını yapmaktadır. Ülkemizin gelişimine katkı verecek yeni kuşakları yetiştirmek ve meslek eğitiminde çıtayı yükseltmek için, kamu ve özel sektör olarak stajyer öğrenci konusunda eğitim kurumlarımıza destek vermemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.