BANDIRMA’NIN SORUNLARI ANKARA’YA İLETİLDİ.

Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Can Ata Tan, Bandırma Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Yılmaz, Ticaret Odası Meclis Başkanı ve BANSİAD Başkanı Funda Seçil Dedeoğlu, Mimarlar Odası Temsilcisi Mehmet Ali Ozar ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Temsilcisi Şerafettin Çıkar, Ankara’da Ak Parti, CHP, İyi Parti ve MHP temsilcileri ile bir araya gelerek Bandırma’nın sorunlarını içeren dosyayı siyasi parti temsilcilerine iletti.

Bandırma Heyeti, temaslar kapsamında, AK Parti MYK Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ı ile bir görüşme yaptı.

Yapılan ziyaretlerde Bandırma’nın sorunları şu başlıklarda yer aldı:

BANDIRMALI MİLLETVEKİLİ İSTİYORUZ

“Siyasi parti genel merkezlerini ziyarette hazırladığımız Yükselen şehir Bandırma dosyasını takdim ettik. Arkadaşlarımızla beraber özellikle şehrimizin beklentilerini dile getirdik. Uzunca bir süredir Bandırma’da yaşayan, Bandırma’nın sorunlarını bilen bir milletvekili olmamasının sıkıntılarını anlattık. Bu dönem tüm siyasi partilerden sıralamalara Bandırmalı adaylar konmasını konusu dile getirildi.

TARIM ALANLARI SANAYİ ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLMESİN

Bölgede oluşturulan organize sanayi bölgelerinin tarım alanlarına yapılmaması için konusu da dile getirildi.

BANDIRMA’YA ZİRAAT LİSESİ VE ZİRAAT FAKÜLTESİ AÇILMALIDIR

“Bandırma tarımsal potansiyeli yüksek, uygun iklim ve ürün potansiyeline sahip bir şehir. Böylesine verimli toprakların olduğu yöreye Ziraat Lisesi ve Ziraat Fakültesi kurulmasının bölge tarımına büyük bir katkı yapacağına inanıyoruz. Ziraat Lisesi için bir hayırseverin de 23 dönüm arazi bağışlayacağı gibi bir durumda söz konusudur.”

TIP FAKÜLTESİ BİNASI VE YENİ BİR HASTANE İHTİYACIMIZ VAR

“Yeni açılan Tıp fakültemiz için bina ihtiyacımız var. Eğitim ve Araştırma Hastanemiz Bandırma’nın yanı sıra Gönen, Erdek, Manyas, Marmara, Biga ve Susurluk gibi ilçeler adeta bölge hastanesi hizmeti veriyor. Hastane binamız eski ve küçüktür. Bandırma’nın acilen yeni bir hastaneye ihtiyacı var.”

YENİ BİR STAT İSTİYORUZ

“Bandırma’nın en büyük markalarından biri olan Bandırmaspor’un maçlarını oynayabileceği aydınlatılmaları olan yeni bir stada ihtiyacı olduğu dile getirildi.

BANDIRMA’NIN İL OMALI

Barındırdığı sanayi, tarım, turizm ve artan ticaret hacmi ile Bandırma il olmayı en çok hak eden ilçelerin başında gelen bir şehir olduğu belirtildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.