BAŞKAN SEZGİN’DEN İMAR VE TRAFİK SORUNLARINA ÇÖZÜM ÖNERİSİ

Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin  4 kasım 2021 tarihinde Balıkesir’de Altın Otel’de yapılan ve Vali Hasan Şıldak’ın da katıldığı Balıkesir İli Oda ve Borsa Başkanları İstişare Toplantısında kentimizin trafik ve imar sorunlarını dile getirip çözüm önerisinde bulundu.

Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek ve Genel Sekreterimiz Ertunç İşbay’ın katıldığı istişare toplantısında oda ve borsa başkanları Balıkesir ve ilçelerinin sorunlarını ve çözüm önerilerini Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’a iletti.

İmar Planı Yurt Sorununu da Etkiliyor

Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin toplantıda Bandırma’nın trafik sorunları ve kentin imar planlarında yaşadığı sorunları dile getirdi.

Sezgin “Bandırma gündemini meşgul eden en büyük sorun trafik sorunudur. Öncelikli olarak Bandırma AVM önünde devam eden köprülü kavşak çalışması kent içi trafiğin rahatlamasını ve Gönen, Erdek, Biga ve Çanakkale şehirleri bağlantısını da sağladığı için bir an önce bitirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.  Ayrıca  Bandırma girişinde 13.km bulunan Bursa , Balıkesir Şehirleri yol ayrımından Çanakkale ,Biga , Gönen’e devam edecek olan araçların kent içi trafiğine girmeden Bandırma-Çanakkale yolu üzerindeki Gönen kavşağına bağlanan yeni bir karayolu yapılması ile Bandırma kent içi trafik problemini kökten çözüm getireceğini, akaryakıt tüketimi ve zaman kaybını önleyeceğini  milli ekonomiye yararlı bir yatırım olacağını üyelerimizden ,Bandırma iş insanlarından tarafıma iletilen bilgileri değerlendirerek ve  kişisel düşüncelerimi de katarak belirtmek isterim.” Dedi.

Bir diğer sorun ise 1/5000 lik planların halen yapılmadığına dikkat çeken Sezgin “ 1/5000 lik planların yapılmamış olması kentte bir çok imar sorununa neden olmakta. Özellikle otelden öğrenci yurduna dönüştürülmek istenen yerlerde problemler ortaya çıkıyor. Bu da yurt sorununu etkileyen bir faktör olmakta. Bandırma için öncelikle Büyükşehir belediyesi tarafından 1/5000 planlamalar yapılmalı ve ardından 1/1000 ölçekli planlar Bandırma Belediyesince üretilmelidir.” diyerek kentin sorunlarını dile getirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.