Belediye Başkanı Tolga Tosun Borsamızı Ziyaret Etti.

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun borsamızın ağustos ayı olağan meclis toplantısına katıldı.

Borsamızın Ağustos ayı Olağan Meclis Toplantısı İsmail Tunçbilek başkanlığında yapıldı. Toplantıya Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun ile  belediye meclis üyeleri Adem Yılmaz, Cihan Yılmaz, Hüseyin Koçyiğit ‘de katıldı.

Tüm Bölge için Önemli Bir Proje

Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin meclis toplantısının ardından konuklarına borsanın “Lisanslı Depoculuk “proje çalışmaları hakkında bilgi verdi. Projelerin kendilerinin değil tüm Bandırma’nın projesi olduğuna dikkat çeken Sezgin, projenin Bandırma ekonomisine değer katacağını söyledi.

Sezgin “ Borsamızın iştiraklerinden Bandırma Borsa Tarım Ürünleri lisanslı Depoculuk A.Ş.nin yatırım çalışmaları devam etmektedir. Projemiz planlandığı şekilde ilerlemektedir. Proje  2021 yılında tamamlanıp üyelerimizin ve üreticilerimizin hizmetine sunulacaktır” dedi.

Gerçek Anlamda Borsacılık Faaliyetleri Yapıyoruz

Bölge tarımı için yıllardır bir çok projeye imza attıklarının altını çizen Yönetim Kurulu Başkanımız Halit Sezgin “ Bandırma Ticaret Borsası olarak kurulduğumuz günden bu yana bölge tarımı bölge hayvancılığı ve bölge sanayisi için çalışmalar yürütüyoruz. Bir çok proje hayata geçirdik. Üyelerimize eğitimler, seminerler, yurt dışı iş gezileri ve ticari projeler sunarak ticari faaliyetlerine katkı sunmaya çalışıyoruz.” Dedi.

Tolga Tosun: “Ticaret Borsamız hem Bandırma’nın, hem de bölgemizin gözbebeği” dedi

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’da   Bandırma ticaret Borsası meclis toplantısında  yaptığı konuşmada; Ticaret Borsası’nın hem Bandırma’nın hem de bölgemizin gözbebeği olduğunu söyledi.

Tolga Tosun “Bugün baktığınız zaman, yatay silolar, lisanslı depoculuk her yerde olan işler değil. Gerçekten emek isteyen, zaman isteyen, çaba isteyen işler. Ben çiftçimizin sizinle daha güvende olduğuna artık çok eminim” dedi.

Tosun, Tarımsal üretimin gün geçtikçe daha da sıkıntılı bir hal aldığını, desteklerin azaldığını hatırlatarak, şunları aktardı:

“Mevcut küresel ısınmanın da vermiş olduğu sıkıntılardan dolayı, çiftçimiz genellikle borçlu ve mağdur durumda. Ürettiklerini mevcut ekonomik sıkıntılardan kaynaklı olarak tarlada iken satmak zorunda kalıyorlar. Görüyorum ki Bandırma’da çiftçisine, üretene sahip çıkan bir Ticaret Borsası var. Yapacağınız Lisanslı Depoculuk tesisi belki birçok çiftçimize fayda sağlayacak. Çiftçimiz lisanslı depoculuk güvencesinde kendi malını hasat edip lisanslı depolara koyup, vakti ve zamanında uygun ve gerçek fiyatla satacak.

Aslında biz sadece Bandırma olarak şehrin nüfusu, yüzölçümü, sanayisi, limanı, tarımı ile değil, bütün etkenleri ve unsurları ile bir birçok şeyi hak ediyoruz. Tarımsal faaliyetlerimiz çok iyi, buna bağlı olarak gıda sanayimiz, imalat sanayimiz çok iyi lojistik faaliyetlerimiz ona keza, limanın varlığı başlı başına etken bir unsur, bir de güçlü ve köklü gelenekleri olan Ticaret Borsamız , Ticaret Odamız gibi kuruluşlarımız var. Ticaret Borsası olarak Güzel şehrimiz Bandırma için üzerinize düşen her görevi yapıyorsunuz. Çok güzel işler başarmışsınız. Bandırma Belediyesinin gücüyle yapılacak ihtiyaçlarınızı karşılamaya biz her zaman hazırız” ifadelerini kullandı.

Günün anısına Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’a hediye takdim edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.