Buğday ve Kanolada İlk Mahsul Borsamızda Satıldı

2018 yılı hasat sezonunun kanola ve buğdayı ilk mahsuller borsamızın elektronik satış salonunda işlem gördü.

2018 hasat sezonunun ilk kanola mahsülünü Doğruca Mahallesinden Ender Tınmaz adlı üretici getirdi. Ürünün 50 kg’lik kısmı geleneksel yöntemle kilosu 15 TL den meclis üyemiz Ahmet Toygun tarafından satın alındı. Geriye kalan 1.5 tonluk kanolanın kilosu 2 lira 35 kuruştan yine meclis üyemiz Ahmet Toygun satın aldı.
Sezonun ilk buğdayını da Doğruca Mahallesinden Salih Erensoylu adlı üretici getirdi. Yeni mahsül buğdayın 50 kg’lik kısmı geleneksel yöntemle satılarak kilosu 5 TL den üyemiz Bülent Encin tarafından satın alındı. Geriye kalan 1 ton luk kısmını 1 lira 11 kuruştan yine üyemiz Bülent Encin satın aldı.
Kendimizi Sürekli Yeniliyoruz!
Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin yeni hasat sezonunun hayırlı olmasını dileyerek şu sözleri dile getirdi:
 “  Bugün ilk buğdayımız ve Kanolamız satış salonuna geldi. Hem Bandırma’mıza, hem bölgemize, hem ülkemize hayırlı uğurlu bereketli olmasını diliyorum. İnşallah herkesi memnun edecek bir hasat oluşmuştur. Türkiye’de 113 tane Ticaret Borsası var. Onlardan çok azı şu faaliyeti terine getiriyor. Yani üreticimizin alın terinin karşılığını burada bizler hak ettiği şekilde veriyoruz.
Dünya’ da gelişen bir borsacılık sistemi var.  Ve bu Borsacılık sistemine göre de kendini devamlı yenileyen bir Bandırma Ticaret Borsası var.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.