Doha Ticaret Heyeti Başarıyla Döndü

Borsamızın kanatlı grubu ürünlerine yönelik oluşturduğu kümelenme projeleri kapsamında yürütülen Ticaret Bakanlığı’nın desteklediği “Bandırma İhracatı Kanatlanıyor” isimli URGE projesi başarıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

2018 yılı kasım ayında Dubai Ticaret heyetini gerçekleştiren proje 28 nisan – 2 mayıs 2019 tarihlerinde Doha -Katar’a sektörün önde gelen firmaların katılımlarıyla ticaret heyeti düzenledi.

Gerçekleştirilen ziyaretlere 10 firma ve 17 firma temsilcisi katılım gösterdi. Katar’ın Başkenti Doha’da  önde gelen süper marketler, toptancılar çarşısı, yerel marketler ve pazarlar ziyaret edildi. Katar Büyükelçisi Sayın Fikret Özer ile bir araya gelindi. Bandırma’nın ticari hayatı firmaların sektörel durumları Borsamızın faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Sayın büyükelçimiz Katar Devleti ile olan ticari süreçler hakkında firmalarımızı bilgilendirdi. Firmalarımıza yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Ziyaretimiz anısına büyükelçimize Borsamız Yönetim Kurulu Üyesi Can Ata Tan  tarafından Bandırma Vapuru maketi hediye edildi.

Firmalarımıza ticaret heyeti kapsamında eski Irak Ticaret Müşaviri Shedu Consulting Danışmanlık firması ortağı Deniz Kutlu tarafından B2B hizmeti sağlandı. Katar’ın ve bölgenin önce gelen alıcı firmaları ile ikili iş görüşmeleri yapıldı. Toplam  33 yeni firma ile 88 farklı görüşme yapıldı. Görüşmeler neticesinde olumlu sonuçlanan başarılı iş bağlantıları sağlandı. Firmalarımızın dış ticaret kapasitesine olumlu etkiler bırakan bu tarz heyet programlarından çok memnun kaldıklarını, dolayısıyla Ticaret Bakanlığı’mıza ve Bandırma Ticaret Borsamıza teşekkürlerini ilettiler.

Faaliyetlerimiz kapsamında bize olumlu çalışmalarıyla destek olan sayın Deniz Kutlu’ya ve ziyaret edilen firmalara plaket takdimi yapıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.