Doku Laboratuvarı Çalışmaları Devam Ediyor.

Borsamızın Fidancılık ve Tohumculuk Meslek İhtisas komisyonu Bandırma’da kurulması planlanan doku kültür laboratuvarı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Fidan üretimi için önemli bir yere sahip olacak projenin hayata geçebilmesi için borsamızda geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirildi. Borsamızın toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Balıkesir İl Tarım ve orman Müdürü Erkan Alkan, Balıkesir Büyükşehir Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Serkan Akça, Bandırma İlçe Tarım Ve Orman Müdürü Murat Güngörmez, TKDK İl Koordinatörü Murat Kar, Bandırma Koyunculuk araştırma Enstitüsü Müdürü Erdinç Veske’nin de katıldığı toplantıya fidan üreticileri taleplerini doğrudan ilgili kurumlara iletmiş oldular.

Gerçekleştirilen toplantıda bölgedeki ceviz fidanı üretimi, pazarlanması ve gelecekte nasıl bir yol izleneceği hakkında da fikir alışverişi yapıldı. Toplantıda üretim teknikleri, istatistiksel veriler paylaşılarak doku kültürü laboratuvarının hayata geçirilmesi için planlamalar yapılarak bölge için önemli bir ürün olan ceviz fidanı üretiminin geleceği masaya yatırıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.