Enflasyonla Topyekün Mücadele Ediyoruz

Enflasyonla topyekün mücadele programına borsamızın üyelerinden tam destek geldi.

Borsamızın Yönetim Kurulu Üyeleri gerçekleştirilen toplantıda enflasyonla mücadele programı kapsamında bir araya geldi.

Toplantıda söz alan Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin “Bandırma Ticaret Borsası olarak enflasyonla mücadele kampanyası için üyelerimizi sosyal medya, sms ve ziyaret yoluyla bilgilendirdik. Borsamızın üyeleri de bu kampanyaya destek veriyor. Yem katkı maddesi ve yem bayiliği yapan üyelerimiz, gıda maddesi toptan ticareti ile iştigal eden tacir, esnaf ve üretici firmalar çeşitli ürünlerde indirime gittiler.

Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir.  Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz.  Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir.

Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır. Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir.

81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tük kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur. Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz. Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz. Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla top yekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır.

İnanıyorum ki, Bandırma olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız. Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız. Bu program kapsamında da yapılan çalışmaları Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne göndereceğiz.

Birlik ve beraberlik için de bu zorlu günleri hep birlikte ele ele vererek aşacağımıza inanıyorum.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.