Fırsatçılara Sessiz Kalmayacağız!

Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin Corona virüs (Covid-19) vakaları ile birlikte hijyen malzemelerinde ve diğer gıda ürünlerinde fırsatçılık yapanlara karşı herkesi duyarlı olmaya davet etti.

“Bütün dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs (Covid 19) salgını Ülkemizde de başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere Ticaret Bakanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığımız, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve diğer Bakanlıklarımız hükümetimiz nezdinde alınan kararları uygulamaya koymuşlardır.Söz konusu uygulamalar toplumsal sağlımızı korumak amaçlıdır. Vatandaşlarımız tedbir amaçlı uygulamalardan etkilenmeden süreci atlatmak amacındadır. Tedbirlerin uygulandığı süreç zarfında özellikle halkın ihtiyacı olan ürünlerde ve diğer ürünleri satan fırsatçılar ortaya çıkabilecektir.
 Bandırma Ticaret Borsası  olarak, ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan fırsatçı firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz. Herkes bilmeli ki; vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.