İLK MAHSULLER BORSAMIZA GELDİ.

2019 Yılının İlk Mahsulleri Borsamızda İşlem Gördü.

Yeni hasat sezonunun ilk Arpa mahsulünü Doğruca Köyü’nden Orhan Sezer adlı üreticimiz getirdi. Yılın ilk arpasının 50 kg lık bölümü sembolik satışla kilosu 14 TL den Encin Zahirecilik Bülent Encin tarafından satın alındı. Mahsulün geri kalan 2,5 tonluk kısmı da yine Bülent Encin tarafından 1 lira 26 Kuruştan satın alındı. Sezonun ilk buğdayını Doğruca Köyü’nden Ender Tınmaz adlı üreticimiz getirdi. Sezonun ilk buğdayının 50 kg lık bölümü sembolik satışla kilosu 14 TL den satıldı. Sembolik satışla satılan ilk buğdayı Araslar Gıda ve Tarım Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. firma yetkilisi ve Borsamızın Meclis Üyesi İbrahim Aras satın aldı.  Buğdayın geri kalan 1 tonluk kısmını da Sezgin Zahirecilik Ltd. Şti. yetkilisi Haluk Sezgin    1 lira 76 Kuruştan satın aldı.
2019 yılı ilk Kanola mahsulünü de Doğruca Köyü’nden Ali İz adlı üretici getirdi. İlk mahsul kanola da 50 kg lık bölümü sembolik satışta kilosu 14 TL den satıldı. Kanolayı da Ahmet Toygun Zahirecilik firma yetkilisi ve Borsamızın Meclis Üyesi Ahmet Toygun satın aldı. Kanolanın kalan 500 kg lık bölümünü de yine Meclis Üyemiz Ahmet Toygun satın aldı. 
Borsamızın Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek yeni hasat sezonun ülkemize, üreticilerimize ve tüccarlarımıza hayırlı olmasını temenni ederek “ Yeni sezonda inşallah üreticimizin de tüccarımızın da yüzü güler. 2019 yılı harmanını herkese bereket getirmesini diliyorum” dedi.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.