KADINLARIMIZIN DAİMA YANINDA OLACAĞIZ.

Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Can Ata Tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajında kadının toplumdaki yeri ve önemine değinerek Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Tan” Vicdan ve adaletleriyle ele aldıkları her konuyu iyi ve güzele dönüştüren kadınlarımızı, günümüzde hayatın her alanında aktif olarak görmekteyiz ve bu sayıyı daha da arttırarak çoğaltmak istiyoruz. Kadın elinin ve aklının değdiği her yerde başarının eksik olmadığının bilincindeyiz. Günümüzde toplumların gelişmişlik düzeyi kadın haklarına ve kadınlara gösterdikleri değerlerle ilintilidir. Daha güçlü bir toplum için ilk şart kadınlarımızın güçlü olmasıdır.

Bizler Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; “Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” düsturunun takipçisi olarak, bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edecek, kadınlarımızın daima yanında olacağız.

Hayatımıza emekleriyle ve değerleriyle anlam katan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.