“Lisanslı Hububat Deposu Fizibilitesi” Projesi İçin İmzalar Atıldı.

Borsamızın lisanlı depoculuk çalışmaları kapsamında yapılacak olan fizibilite çalışması için hazırladığı “Lisanslı Hububat Deposu Fizibilitesi” projesi Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından kabul edildi.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 2019 Yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamında borsamızın başarılı olan “Lisanslı Hububat Deposu Fizibilitesi” isimli fizibilite projesi için sözleşme töreni gerçekleştirildi.

GMKA Balıkesir hizmet binasında gerçekleştirilen törene; GMKA Genel Sekreter V. Abdullah Güç, Program Yönetim Birimi Başkanı Murat Ateş, Uzman Tuğba Bozkurt ile Borsamızın Genel Sekreteri Ertunç İşbay ve Proje Sorumlusu Eyyüp Arslan katıldı.

2019 Yılı Fizibilite Desteği kapsamındaki “Lisanslı Hububat Deposu Fizibilitesi” isimli fizibilite projesiyle; tarım sektörünün canlandırılması, hububat üretiminin ekonomiye etkinlikle kazandırılması ve ilin ekonomik gelişimine katkıda bulunabilmesi adına lisanslı depo yatırımı için fizibilite çalışması planlanıyor. Fizibilite kapsamında Bandırma’da kurulması planlanan lisanslı deponun finansal analizlerinin ve maliyetinin tespiti çalışmaları gerçekleştirilecek. Lisanslı depo kurulumu için ihtiyaç duyulacak tüm bilgilere fizibilite raporunda yer verilecek. Yapılan çalışmanın %90 lık kısmı GMKA tarafından desteklenecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.