SEKTÖR DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

TMO Güvercinlik Ek Tesislerinde; un, yem, makarna, bulgur, nişasta, irmik, beyaz et ve yumurta sektör temsilcileriyle borsalar, hububat üretici birlikleri ve Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü, Hayvancılık Genel Müdürlüğü ve Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı temsilcilerinin katılımıyla 27 Temmuz 2016’da “Sektör Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantıya Borsamızın Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek, Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Funda ve Genel Sekreter Ertunç İşbay Katıldı.
TMO Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu toplantıda TMO’nun politikalarından bahsederek Kurumumuz tarafından belirli aralıklarla düzenlenen sektör toplantıları, paydaşlarımızın görüş ve önerilerini iletebileceği bir platform olarak işlev görecektir. Böylelikle TMO politika ve uygulamalarının piyasalar için daha etkili olmasına katkı sağlamış olacak. Bu nedenle tüm temsilcilerin katılımları bizim için çok önemlidir.” diyerek katkılarından dolayı sektör temsilcilerine teşekkürlerini ileterek, belirtilen tüm görüş ve önerilerin değerlendirileceğini vurgulamıştır.
Toplantıda Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin’de görüş ve önerilerini sundu. Halit Sezgin Bandırma Ticaret Borsası’nın lisanslı depoculuk ile ilgili çalışmalarından bahsederek TMO’nun da bu konuda ki çalışmaları hakkında bilgi istedi. TMO’nun Borsamızın elektronik satış salonunda alım yapmasından dolayı duyduğu memnuniyeti de dile getiren Sezgin TMO’nun elindeki ürünleri borsaların satış salonlarında satması önerisini dile getirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.