SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ MESLEK İHTİSAS KOMİSYONU TOPLANDI.

Borsamız meslek ihtisas komisyonlarından Süt ve Süt Ürünleri Meslek İhtisas Komisyonu aylık olağan toplantısı gerçekleştirildi.

Gerçekleşen toplantıda süt fiyatlarının yem fiyatlarıyla orantılı bir şekilde gitmesi gerektiği ve desteklemelerin artması şuan ki dönemde üreticinin faaliyetlerinin sürdürebilmesi için gerekli olduğu değerlendirilmiştir. Destekleme fiyatının 0,50kr olduğu ve 1-2 lira arasında fiyatın uygun olacağı konuşulmuştur. Konunun borsamız meclisine sunulması konusunda gündem yapıldı.

Bandırma belediyesi ramazan ayında 1Lt UHT süt dağıtımı yapacağı konusunda çalışmalar yaptığı konuşularak mevcut dağıtım durumunun incelenmesi talep edildi.
Dünyanın en pahalı sütü Türkiye’de olduğu bunun dolar kuru yüzünden kaynaklandığının  ve bu yüzden ihracat yapılamadığı belirtildi.

Gönen bölgesine kurulan organize sanayi ile tarım sektörünün yavaş yavaş azalacağı hayvancılık ile uğraşan kesimin bu şartlarda köylerden ayrılıp şehirlere göç ederek üreticiliği bırakacağını büyük bir tehlike ile karşı karşıya olduğumuz gündem dahilinde konuşulmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.