Yeni Sezonun İlk Buğday ve Kanola Ürünleri Borsamızda Satıldı

2016 hasat sezonunun ilk buğday ve kanola ürünleri borsamızın elektronik satış salonunda satıldı.

Yeni hasat sezonunun ilk buğdayını Yeşil Çomlu Mahallesinden Ahmet Savcu adlı üretici getirdi. Ahmet Savcu’nun ürettiği buğday’ın 50 kilosu sembolik fiyatla kilogramı 10,20 liradan, Sezgin Zahirecilik Tic. Ltd. Şti. adına Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin aldı. Buğdayın geriye kalan 1,5 tonluk kısmını da yine 0,936 kuruştan Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin satın aldı

Sezonun ilk kanola mahsülünü Çalık Mahallesinden Yaşar Tezel adlı üretici getirdi. Yaşar Tezel’in ürettiği kanolanın 50 kilosu sembolik fiyatla kilogramı 13,50 liradan Maysan Yem Ham. Mad. Tic. Ltd. adına Borsamızın Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek aldı. Kanolanın geriye kalan 18 tonluk kısmını da Borsamız üyesi Aydın Toygun 1,380 liradan satın aldı.

Sezonun ilk kanola ve buğday satışının gerçekleştiği salon satışında Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin bereketli bir sezon olmasını dileyerek “Hem üreticilerimiz hem de tüccarımız için bereketli bir sezon olmasını diliyorum. Bandırma Ticaret Borsası olarak tüm imkanlarımız ile hem üreticimizin hem de tüccarımızın yanındayız. Sezonun herkes için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.