Zafer Günümüz Kutlu Olsun

17 Eylül Bandırma’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yılı kutlu olsun.

17 Eylül, milletimizin vatan sevgisi ve bağımsızlık inancıyla eşine az rastlanır bir kahramanlık sergilediği, Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sona erdiren son kurşunun atıldığı son derece anlamlı ve önemli bir gündür. Kurtuluş Savaşımızdaki zafer, milletimizin fedakarlık ve kahramanlığının bir göstergesi olmakla kalmamış, birlik ve beraberliğimizin ne kadar büyük ve sarsılmaz olduğunu da ortaya koymuştur.

17 Eylüller, sadece bugünümüz için değil, geleceğimizin teminatı gençlerimize emanet edilmiş onurlu bir mirastır. Milli mücadelemizdeki ruh, ülke ve millet sevgisi, dayanışma ve birlik anlayışı bizim için daima yol gösterici olacaktır.

Şanlı bir tarihe sahip olan milletimizin unutulmaz zaferlerinin kilometre taşı olan 17 Eylülde Bandırmamızı işgalden kurtararak, bu güzel topraklar üzerinde özgür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan, bu eşsiz zaferleri bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Halit SEZGİN                 İsmail TUNÇBİLEK

Yönetim Kurulu Başkanı         Meclis Başkanı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.