Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı Borsamızı Ziyaret Etti

Vali Ersin Yazıcı Borsamızı ziyaret ederek elektronik salon satışı ve borsamızın faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcının ziyaretinde  Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu ve Bandırma İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç katıldı.

Borsamızın  Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek ve Yönetim kurulu üyeleriyle önce elektronik ürün satış salonunu gezen Vali Yazıcı, satışlar hakkında bilgi aldı.
Ardından Borsayı gezen Yazıcı’ya, Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, bilgiler verdi. Sezgin, 1940 yılında kurulan borsanın, o yıldan bu yana arz ve talebin kesiştiği bir kurum olarak hizmet verip, üreticilerin alın terlerini değerlendirdiğini vurgularken, “Böylece üreticiyi, çiftçiyi tefecilerin eline bırakmıyoruz” dedi.
Vali Yazıcı da konuşmasında, alıcı ile satıcının buluştuğu, ürünün fiyatının belirlendiği borsaların ülkemizde çok az olduğuna dikkati çekerken, “Türkiye ‘de ticaret borsaları çok ama sizin gibi bir borsa gerçekten çok az. Bu anlamda işlevini yerine getiren bir borsayı nihayet gördüm. Sizleri kutluyorum” dedi.
Sivil toplum kuruluşlarının, kentin nabzını tutmaları ve ortak hedeflerinin kentin kalkınması adına çaba harcamaları gerektiğine işaret eden Yazıcı, “Bunu gerçekleştirirken, farklılıklarda değil, ortak paydalarda buluşur ve bu doğrultuda hareket ederseniz, işiniz kolaylaşır. Bu memleket, bu Bandırma sizin. Herkes elini taşın altına koymalı. Mülki amirler olarak sivil toplum kuruluşlarının desteğine ihtiyacımız var” diye konuştu. Vali Yazıcı, en çok geldiği ilçe olan Bandırma’nın genel anlamda durumunu ve geleceğini çok iyi gördüğünü sözlerine ekledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.