BANÜ- TEKNOPARK’IN İMZALARI ATILDI.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi  Merkez Yerleşkesi’nde kurulacak BANÜ-TEKNOPARK için Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu Heyet Protokol İmza Töreni gerçekleştirildi.

Borsamızda BANÜ – TEKNOPARK’IN kurucu heyetinde yer aldı. İmza törenine Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin katıldı.

Konferans Salonu’nda gerçekleşen imza töreninde   Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir,  Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Borsamızın Yönetim  Başkanı Halit Sezgin, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı, Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin, Gönen Deri İhtisas ve Karma OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Çetinkaya, Gönen OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yakar ile Marmara Yüksek Teknoloji ve Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Çay’ dan oluşan kurucu heyet BANÜ- TEKNOPARK’IN kuruluş imzalarını attılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan törende, açış konuşmaları ve BANÜ-TEKNOPARK ile ilgili Rektör Yardımcımız ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş yaptığı sunumda, “Kısaca teknopark dediğimiz, bir ekosistemdir. Teknoparklar üniversite ve sanayi arasındaki boşluğu doldurarak daha inovatif değerler elde edilmesini sağlar. Bunların içinde kuluçka merkezleri ve teknoloji transfer ofisleri yer alır.” diyerek TEKNOPARK kavramını ve işlevlerini anlattı.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.