Borsamız Meclisinin Görev Bölümü Yapıldı

Organ seçimlerini 2 Nisan 2018 günü gerçekleştirerek meclis üyelerini borsamız, yönetim kurulu başkanı, yönetim kurulu asıl ve yedek üyeleri ve meclis başkanını seçti.

İlçe Seçim Kurulu’nun denetiminde, Borsamızın meclis salonunda, 14 meclis üyesinin katılımıyla gizli oyla yapılan oylamada Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden oybirliğiyle Halit Sezgin, Meclis Başkanlığına ise yeniden oybirliğiyle İsmail Tunçbilek seçildi.
Yönetim Kurulu asil üyeliklerine yine 14’er oyla Şükrü Funda, Ahmet Turan, Muzaffer Zengin ve Can Ata Tan getirildiler. Oylamada disiplin kuruluna Tayyip Serpen, Halil Çay, Atilla Altaş, Osman Akay, Cemal Erkan Soyyılmaz ve Ali Demiraylı; Birlik delege üyeliklerine ise Muzaffer Zengin, Ahmet Turan, Şükrü Funda ve İsmail Tunçbilek seçilirken, Borsa başkanı Halit Sezgin de doğal delege olarak burada yer aldı.

“Aynı heyecanla görevimizi sürdüreceğiz”

Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçilen Halit Sezgin ile yeniden Meclis Başkanlığı görevine getirilen İsmail Tunçbilek, “Aynı şevk ve heyecan içinde, Borsamızı daha iyi bir noktaya getirmek, Bandırma’nın gelişimine katkı sağlamak ve üyelerimizin kazançlarını artırmak amacıyla elimizden geleni yapacağız” dediler.
Kendilerini yeniden göreve getiren 14 meclis üyesine teşekkür eden Sezgin ve Tunçbilek, şunları söylediler:
“Meclis üyelerimizin seçimi çok yüksek bir katılımla gerçekleşmişti. Şimdi, onlar da bize güvenerek yine aynı görevi verdiler. Meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz. Türkiye’de tarım ürünleri yapısal değişim yaşıyor. Buna ayak uydurmak zorundayız. Ürün İhtisas Borsacılığına yetkili borsayız. Bundan sonraki hedefimiz şirketimizi kurup Lisanslı Depoculuk faaliyetine başlamak.” dedi.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.