BORSAMIZDA KIRSAL KALKINMA YATIRIM DESTEKLERİ ANLATILDI.

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü tarafından, Kırsal Kalkınma Programı Yatırımları ve Altyapı yatırımları yüzde 50 hibe programı yatırım projeleri ve bireysel sulama yatırım projeleri için yürütülen tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Borsamız Konferans Salonunda gerçekleşti.

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü tarafından “Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi” hakkında, bölgede aktif olarak çiftçilik ve tarım faaliyetleri sürdüren bireylere, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında ekonomik yatırımlar ve altyapı yatırımları ve yüzde 50 hibe programı anlatıldı.

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında 03 Ocak 2024 -19 şubat 2024 arasında gerçekleştirilecek olan programda, alt yapı projelerinde 3 milyon liralık projelere kadar, ekonomik yatırım projelerinde 14 milyon liralık bütçelere kadar destek verileceği belirtildi.

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü  Ziraat Mühendisleri Gülin Başaran ve Ahmet Çankaya sunum şeklinde anlatımlarını gerçekleşti.
Konuşmacılar; Kırsal kalkınma destekleri kapsamında hayata geçirilen tarıma dayalı yatırımların desteklenmesi tebliğinin yayımlandığını belirterek, başvuruların 19 Şubat 2024 tarihine kadar online olarak yapılabileceğini ifade etti. Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı’nın (KKYDP) kapsamında küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklendiğini yatırımcılara yüzde 50 hibe desteği sağlanacağını belirtti.

Program kapsamında tarımsal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi, depolanmasıyla ilgili; hayvancılık ve su ürünleri ve bunların yanında seralar, mantarcılık, arıcılık, yenilebilir enerji kullanımı gibi pek çok konuda yatırımcılara hibe desteği sağlanacağı belirtildi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.