BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ A.EDİP UĞUR BORSAMIZDA

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. A. Edip Uğur ve beraberindeki heyet ile Borsamızı Ziyaret Etti.(08.03.2016)

 
 Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn.Ahmet Edip Uğur beraberindeki heyet Borsamızı ziyaret etti.
 
Yönetim Kurulu Başkanımız Sn Halit Sezgin;toplantıya katılan Borsamız Yönetim Kurulu Üyeleri,Meclis Üyelerini,Genç Girişimcilerini ve Kadın Girişimcilerimizi tanıttı.Dünya Emekçi Kadınlar gününü Kutladı.Bandırma Ticaret Borsası ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
 
Büyükşehir belediye Başkanımız Sayın A.Edip Uğur’da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü münasebetiyle Borsamız Kadın Girişimcilerimizin Dünya Kadınlar Gününü Kutladı.Bandırma Ticaret borsasının gerçek borsacılık işlemlerini başarıyla sürdürdüğünü ifade etti.Bu münasebetle Borsamız yöneticilerine başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
 
Yakın zamanda büyük bir heyetle Hollanda’nın Rotterdam  Limanına yapılan ziyaret ve izlenimlerini paylaştı.Bandırma Limanı ile ilgili planları ve düşüncelerini aktardı.Milli bir proje olduğunu söyledi.Gelişen Bandırmanın yeni  master projelerle vizyonunun daha da gelişeceğini ifade etti.Bandırma nın jeopolitik konumu üzerinde durdu.”Bandırma Türkiye’nin parlayan yıldızıdır.”dedi.Çevrenin korunmasının ön planda olduğu bir sanayii uygulaması düşündüklerini ve bunu yerel yönetimlerle beraber planladıklarını ifade etti.
 

BANDIRMA LİMANI, 50 KATRİLYONLUK DEV PROJE

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kamuoyunda de merak ve heyecanla beklenen Bandırma Limanındaki organize sanayi ve liman projesiyle ilgili de bilgiler verdi. Bu konuyla ilgili basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Başkan Uğur, “Bandırma Balıkesir’in en büyük ilçesi. Bandırma önemli bir merkez. Buraya yapılacak organize sanayi ve liman projesi de önemli. Biz bu adımları atarken doğru işler yapalım, yanlış bir şey yapmayalım istiyoruz. Burada yapacağımız işler çevreci, doğayı koruyan, vizyon projeler olsun istiyoruz. Rotterdam Limanındaki inceleme gezimizde gördüğüm bir şey beni gururlandırdı. Port Of Rotterdam’ın dünyada işlettiği 5 büyük liman var, değişik ülkelerde. Oradaki haritada bir noktayı da Bandırma işaretliydi, bu gerçekten gurur verici. Söz konusu liman çevreye son derece önem veren, sahilinde insanların eğlendiği, spor yaptığı, denizinde balıkların yüzdüğü, temiz sanayinin olduğu bir yapı. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ben, Bandırma Belediye Başkanımız ve Port Of Rotterdam CEO’su üçlü bir iyi niyet protokolü imzaladık. Tabi bu karşılıklı bir iyi niyet anlaşmasıdır. Atılan adımlar neticesinde Bandırma Liman projesi Hollanda Başbakanı ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nın da gündemine girmiş bulunmakta. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ilgili Bakanlarımıza bu konuyla ilgilenmeleri için talimat verdiler. Yani Bandırma Liman projesi Türkiye’nin de bir vizyon projesidir. Tabi bununla ilgili şeffaf yönetim anlayışımız sürüyor. Bandırma’daki liman projesi 50 katrilyon liralık büyük bir iş. Öyle üç, beş günde bitecek bir şey değil. Burası Erdek ve Gönen’i de içine alarak Türkiye’nin vizyonu olacak bir bölge haline gelir, büyük bir cazibe merkezi olur.  Biz Balıkesir’in, Bandırma’nın ekmeğini büyütelim, iş hacmini genişletelim istiyoruz” diye konuştu.

Sn.Uğur; Borsamız Kadın Girişimcilerine karanfil  takdim etti.Toplantı sonunda Sn.A.Edip Uğur’a Yönetim Kurulu Başkanımız  Halit Sezgin ve Meclis Başkanımız İsmail Tunçbilek tarafından Borsa ziyaretleri anısına plaket takdim edildi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.A.Edip Uğur Borsamıza Balıkesir Büyükşehir Belediyesi adına bastırılan Gümüş paralardan hediye etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.