GMKA ile “GES Yatırımı Fizibilitesi Projesi” İmzaları Atıldı.

Borsamız tarafından hazırlanan, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 2019 yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamında sunulan ve başarılı bulunan “Bandırma Ticaret Borsasının GES Yatırımı Fizibilitesi” başlıklı projenin sözleşme imza töreni gerçekleştirildi.

İmza töreni; Borsamızın Genel Sekreteri Ertunç İşbay, GMKA Genel Sekreter V. Abdullah Güç, Borsamızın Proje Sorumlusu Eyyüp Arslan ve GMKA uzmanlarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Proje kapsamında gerçekleştirilecek fizibilite çalışmasıyla GES yatırım maliyetinin ve GES yatırımına ilişkin teknik çalışmaları belirlenmesi bekleniyor. Bandırma’da GES yatırımına yönelik fizibilite hazırlanması sonucunda GES kurulması sürecine hız verilmesi ve yenilenebilir enerji kaynakları, sürekliliği nedeniyle sürdürülebilir olmasının yanında dünyanın her ülkesinde bulunabilmesi ile de büyük önem taşıyor. Proje kapsamında Bandırma Ticaret Borsası bünyesinde kurulması planlanan depolar için kurulacak GES yatırımının maliyetlerinin belirlenmesi sayesinde önümüzdeki dönemde ilgili yatırımların artması bekleniyor.
Proje, bölgemizde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı konusundaki farkındalığın artırılması ve temiz enerji kullanımını yaygınlaştırarak sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlaması açısından proje önem taşıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.