İDLİB’DE MEHMETÇİĞE YAPILAN SALDIRIYA ORTAK TEPKİ

İdlib’de askerimize karşı düzenlenen hain saldırıya ülke genelinde yapılan basın açıklamalarıyla ortak tepki gösterildi.

Meslek odaları başkanları, STK temsilcilerinin katılımlarıyla düzenlenen basın açıklamasında İdlib’de gerçekleşen hain saldırı lanetlenerek Mehmetçiğe destek mesajı verildi.
Toplantının açılış konuşmasını Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin Yaptı. Sezgin basın toplantısına katılan meslek odaları, sendika ,STK temsilcileri ve basın mensuplarına desteklerinden dolayı ve Bandırma Ticaret Odası’na da toplantı düzeni için teşekkür etti.
Basın toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından hazırlanan ortak metin Bandırma Ticaret Odası Meclis Başkanı Bahadır Çenberci tarafından okundu.
Ülke genelinde aynı zamanda yapılan basın toplantılarında okunan ortak metinde  “Ülke genelinde Türkiye’nin önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu, hep birlikte bu açıklamayı yapıyoruz. Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de, İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet, eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun Askerlerimiz İdlib’de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi.
Buradan tekrar sesleniyoruz
Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı, asla kabul edilemez. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur. Türk Devleti ve Ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir.
“Bahar Kalkanı” harekâtıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır. Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden Mesleki ve Sivil Toplum Örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın.”  denildi.
Basın Toplantısına Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, Bandırma Ticaret Odası Meclis Başkanı Bahadır Çenberci, Bandırma Ticaret Borsası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Melike Çömez, ve Genç Kurulu Başkanı Ahmet Toygun, Müsiad Bandırma Başkanı Ali Şengül, Bandırma Kent Konseyi Başkanı Dr. Murat Ergöz, BANSİAD Başkanı Cengiz Küçükköseleci, elektrikçiler Odası Başkanı Eyüp İL, Bakkallar Odası Başkanı Ömer Metin, Kasaplar Odası Başkanı Şerafettin Çıkar, Madeni İşler Odası Başkanı Karani Dinçer, Tuhafiyeciler Odası Başkanı Adnan Gemici, Küçük San. Koop. Başkanı Kemal Şimşek, Küçük San. Sitesi Başkan Yardımcısı Hayati Mutaf, Şoförler Odası Başkanı Osman Çapar, Ağaç İşleri Odası Sami İzci, Oto Ziraat Aletleri Odası Başkanı Hayri Özden, Kuaförler Odası Başkanı Hasan Gündoğan, Mimarlar Odası Başkanı Mehmet Ali Ozar, Kamu-Sen Başkanı Bülent Karaman, Memur-Sen Başkanı Ömer Büyük, Hak-İŞ temsilcisi Yurdaer Akmeşe, Petrol İŞ sendikası Başkanı İlyas Satırlı, Balıkesir Barosu Bandırma Temsilciliği adına Av.Volkan Gözükara katıldı. T. Emeklilier Derneği Bandırma Şubesi Başkanı Mithat Günüç, Balıkesir SMMM Odası Bandırma temsilcisi Onur Batur, Bandırma Meyve Sebzeciler Odası Başkanı Erkan Alpsu ile birçok STK temsilcisi katıldı.
Ortak basın açıklamasının ardından Bandırma 6. Anajet Üs Komutanlığı’na gidilerek Garnizon Komutanı Hv.Plt.Tuğ.General Oğuz Okuyucu’ya taziye ziyaretinde bulunularak başsağlığı dilendi ve destek mesajı verildi.
İDLİB’DE MEHMETÇİĞE YAPILAN SALDIRIYA ORTAK TEPKİ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.