Kadınlardan “Benim Hayalim” Projes

 

Borsamızın Kadın Girişimciler Kurulu ve Bandırma EnerjiSA işbirliği ile ortaklaşa yürütülen “Benim Hayalim” projesinin ilk toplantısı yapıldı.

Evlerinde el işi yaparak üretip aile bütçesine katkıda bulunmaya çalışan kadınlara yönelik olarak gerçekleşen toplantıya Borsamızın Kadın girişimciler Kurulu Üyeleri Enerjisa Bandırma firma yetkilileri, çalışan personel ve eşleriyle birlikte katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını EnerjiSa Üretim A.Ş’nin KENTSA ve Bandıram Santraller Müdürü İdris Akraba yaptı. Şirketlerinin yaşama ve çevreye saygılı bir kuruluş olup gelecek için daha iyi üretim ilkesinden hareket ettiğini vurgulayan Akraba, Mersin, Adana, Kahramanmaraş, Samsun, Kocaeli, Balıkesir ve Bandırma başta olmak üzere bir çok kentte sosyal yaşama ve topluma destek projelerine destek verdiklerini belirtti.  Akraba, “Bu projede de kadının, toplum içinde güçlenmesini hedefliyoruz” dedi.
Ardından Borsamızın Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Melike Çözemez kurulun çalışmaları hakkında bilgi vererek şu sözleri dile getirdi:
“Dünya Kadınlar Gününde kadın hakları, kadın psikolojisi, kadının toplumdaki yeri konularında paneller düzenledik. Tanınmış kişisel eğitim uzmanlarını borsamıza davet ederek  Bandırma’lı kadınlarla buluşturduk. Örneğin “Aşkım Kapışmak” gösterisi büyük ilgi gördü. Kadın erkek ilişkileri ile ilgili hepimize ufuklar açtı. Evde kitap ve oyuncakları değerlendirmek ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için oyuncak ve kitap kumbarası projesi gerçekleştirdik. Sağlık alanında Bursa’nın ünlü doktorlarından Ceyhun İrgil, bizlere meme kanseri konusunda çok yararlı bilgilendirme semineri düzenledi. Kendi işini kurmak isteyen kadınlarımız için İŞKUR ile birlikte girişimcilik eğitimleri düzenledik. İki kez düzenlenen eğitim sonunda girişimcilerden olup kurulumuzda da görev yapan arkadaşımız, aile danışmanı Nevin Çotuk, kendi işyerini açtı. Bunlar gerçekleştirdiğimiz projelerden sadece bir kaçı. Şimdi de bandırma ticaret borsası kadın girişimciler kurulu ve Enerjisa işbirliğiyle gerçekleştireceğimiz “Benim Hayalim” Projesi için buradayız. Bandırma bölgesinde sadece işgücü fırsatı yaratmakla kalmayarak, ayrıca kadın, çocuk, doğa ve hayvan hakları konularında proje üretmeyi amaçlayan Enerjisa ailesine teşekkür ediyorum.” Dedi.
Ardından Borsamız Kadın Girişimciler Kurlu Üyesi Nevin Çotuk, “Benim hayalim” projesi hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Projenin sürdürülebilir olmasını hedeflediklerine vurgu yapan Çotuk, şunları aktardı:
Aile bütçelerine katkıda bulunmak amacıyla evlerinde el işi üretim yapan kadınlara el uzatmak istiyoruz. Bu üretimlerini en pratik şekilde nasıl paraya çevirebilecekleri konusunda önlerini açmak istiyoruz. Tabi ki bu bir gönüllülük projesidir.” Dedi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.