Kurtuluş Günü Kutlu Olsun

Kurtuluş Harbinin sonu Bandırmadır.Kurtuluş savasının son kurşununun atıldığı gündür 17 Eylül Bandırma için çok başka anlamı vardır.Düşmanın Vatan Toprakların atılışının 96. yılı kutlu olsun

17 Eylül de Bandırma’nın kurtuluşu ile sonuçlanan zafer, ulusal Kurtuluş Savaşımızda düşmanla yaşanan son silahlı çarpışmalar sonucu elde edildiği için ayrı bir önem taşımaktadır. İşgalden en son kurtulan Edincik ve Erdek, silahlı çarpışmalar yaşanmadan kurtarılmıştır. Hasan Tahsin’in ilk kurşunuyla başlayan Kurtuluş Savaşımız, Bandırma Ayyıldıztepe’de yaşanan çarpışmalarda düşmana sıkılan son kurşunla, zaferle sonuçlanmıştır.Bu yüzden 17 Eylül tarihi çok önemlidir.

 
Kahraman Türk askerinin 17.Eylül.1922 tarihinde Bandırma’ya girişi ve bağımsızlık mücadelemizin zaferle taçlandırılmasının 96. Yıl dönümünde, Şanlı bayrağımızın dalgalandığı her karış toprak için bu bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin bedelini canlarıyla ödeyen Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını veren aziz şehit ve kahraman gazilerimizi, şanlı ordumuzu minnet, şükran ve rahmetle anarken, tüm halkımızın şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu anlamlı kurtuluş gününü en kalbi duygularımızla kutlarız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.