LİSANLI DEPOCULUK TAZMİN FONU YÖNETİMİNDE GÖREV ALACAK LİSANSLI DEPO TEMSİLCİSİ SEÇİMİ YAPILDI.

13 Aralık 2021 Pazartesi günü Lisanslı depolar adına Tazmin fonunda görev yapacak olan bir asil ve bir yedek üye seçimi gerçekleştirildi. Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin Ankara’da yapılan toplantıya katılarak Bandırma Borsa Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş adına oy kulandı.

Yapılan seçim sonucunda Tazmin Fonu Yönetim kurulu asil üyeliğine Toprak Tarım Ürün. Lisanslı Depoculuk A.Ş. yetkilisi Mustafa Uysal, Yedek üyeliğe ise Afşin Elbistan Tarım Ürün. Lisanslı Depoculuk A.Ş. yetkilisi Mustafa Tekçe seçildiler.

Lisanslı Depoculuk Tazmin Fonu yönetimi 5 kişiden oluşmakta. Yönetim Kurulu; lisanslı depoculukla ilgili birimden Ticaret Bakanlığını temsilen iki, lisanslı depoları temsilen bir, TOBB ve Ticaret borsalarını temsilen bir, üreticileri temsilen bir olmak üzere toplam beş kişiden oluşmaktadır. Yurt genelinde 182 adet faaliyet izni alan Lisanlı depo işletmesi bulunmaktadır. Borsamız Yönetim kurulu Başkanı Halit Sezgin, Lisanslı  depoculuk Tazmin fonu faaliyetine başladığından bu yana yönetimi kurulunda TOBB ve  Ticaret Borsalar adına TOBB başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından görevlendirilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.