M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Borsamızı Ziyaret Etti

Borsamızı ziyaret eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek ile yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, Kadın Girişimciler Başkanı Buket Boyacı ve komisyon üyeleri karşıladı.

Hisarcıklıoğlu’na bilgi veren Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, 77 yıllık geçmişe sahip bulunan kuruluşlarının, bu alım döneminde çiftçiden 55 bin ton buğday aldığını belirtirken, “Üreticiler, Toprak Mahsulleri Ofisi’ne de 10 bin ton buğday verdiler. Bu durum, üreticinin, Borsamızı tercih ettiğini gösteriyor” dedi. Borsanın, 100 bin tonluk depolama kapasitesinin ülkemizde bir numara olduğuna işaret ederken, bu kapasitenin halen dolu olduğunu vurgulayan Sezgin, “Şimdi hedefimiz lisanslı depoculuk ve ürün ihtisas borsacılığına geçmektir. Bu konudaki çalışmalarımız da sürüyor” diye konuştu.
 

Bandırma Ticaret Borsası Türkiye’nin En Başarılı Borsalarından Biri

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da konuşmasında, Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin’i sevdiğini vurgularken, “Ciddi, temiz ve çalışkan bir başkana sahipsiniz. Tabii, böylesine kaliteli bir başkanı seçmeniz nedeniyle de sizleri kutluyorum. Bandırma Ticaret Borsası, ülkemizdeki Borsa ve Odalar arasında özel bir yere sahip. Bandırma’nın, borsa ve odalarımız içinde her zaman ilk 5 içinde yer aldığını söyleyebilirim” dedi.

Hisarcıklıoğlu’nun, Borsamız yöneticilerine ikramından sonra Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin ve Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek de, Rifat Hisarcıklıoğlu’na plaket takdim ettiler.

Ziyaret sırasında Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski bakanı Kudbettin Arzu da hazır bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.