Toplum Hayatının Kaynağı, Çağdaş Aile Hayatıdır.

Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı Halit Sezgin “Kadınlar; yaşamımızın her anını varlıklarıyla onurlandıran, eğiten, yetiştiren,  yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız sunandır.  Ülkemizin Kurtuluş mücadelesinde ve Cumhuriyetimizin kuruluşunda Anadolu kadınının rolü çok büyüktür.

Ülkemizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, “Büyük başarılar, değerli anaların yetiştirdikleri seçkin evlatlar sayesinde olmuştur. Dünya üzerinde gördüğümüz her şey, kadının eseridir. Toplum hayatının kaynağı, çağdaş aile hayatıdır. Siyasal ve toplumsal hakların kadın tarafından kullanılmasının, insanlığın mutluluğu ve saygınlığı açısından gerekli olduğuna inanmaktayım ” diyerek birçok Avrupa ülkesinden önce Kadınlarımıza eşit yaşam hakkı sunmuştur.

Eğitimde, ekonomide, istihdamda, siyasette ve hayatın tüm alanlarındaki karar süreçlerinde, nüfusunun yarısına diğer yarısından farklı haklar ve uygulamalar sunan bir toplumun gelişip ilerleyemez.

Unutmamak gerekir ki bir anne tüm dünyayı değiştirebilir.

Tüm Kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü Şahsım ve Borsamız adına kutlarım.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.